fbpx

Absorbowanie otoczenia

Świadomość, jak rozwija i uczy się dziecko, czego potrzebuje na poszczególnych etapach rozwojowych, pozwala nam myśleć o metodzie Montessori jak o stylu życia pielęgnującym nowe życie, doceniającym wartość rodziny i tworzącym odpowiednią przestrzeń dla rozwoju.

Dziecko staje się częścią otoczenia, w którym żyje. Co to znaczy? Uczy się języka, którym włada jego rodzina, posługuje się przedmiotami tak jak jej członkowie. Obserwuje, słucha, chłonie i dostosowuje się do tego otoczenia. Traktuje je jak integralną część swojego życia.

Dziecko przyjmuje świat taki, jaki jest. Bezrefleksyjnie. Wchłania go. Uczy się języka, który słyszy, zachowuje się w taki sposób, jaki jest akceptowalny w środowisku, w którym żyje. Nieważne w jakim miejscu na świecie się urodzi, ważne, że to jest jego miejsce. Dostosuje się do klimatu, kultury, zasad społecznych, obyczajów, bo absorbuje bezrefleksyjnie to, co przez niego zastane. Wchłania to i staje się to częścią jego tożsamości, jak i ono staje się częścią danej kultury, społeczności i mentalności.

Dzięki uniwersalnym wartościom, podążaniu za dzieckiem w odpowiednio przygotowanym otoczeniu, ma możliwość wzrastać w przyjaznym i sprzyjającym otoczeniu.

Dziecko przyjmuje świat taki, jaki jest. Bezrefleksyjnie.

Dołącz do 1000 rodzin zakochanych w metodzie Montessori

Otrzymasz bezpłatny dostęp do opracowanych przez nas pomocy rozwojowych. Dwa razy w miesiącu prześlemy Ci porady i informacje dotyczące Rodziny Montessori

2017 - 2018 ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies