fbpx

Felicytologia – żyć, aby być szczęśliwym

Wiadome jest, że to, co daje poczucie szczęścia jest jednocześnie tym, czego nie da się kupić: zdrowie, miłość, relacje, pasje, czas.

Metoda Montessori bazuje na uniwersalnych wartościach, ekologii życia, które można interpretować jako radość z tego, co jest w życiu najważniejsze, cieszenie się z tego, co już mam. Koncentruje się na procesie, nie na produkcie, na drodze, nie na mecie. To pielęgnowanie w sobie dziecięcego „tu i teraz”, równowaga między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością.

Jest to sposób bycia z dziećmi, który nie ogranicza a wyzwala dziecięcy potencjał i wspiera w jego rozwoju. To pomoc dziecku w tym, aby stał się tym, do czego został stworzony. Każdy zawód na tym świecie jest potrzebny, każda rola, religia, kultura jest ważna.

To droga, która nie jest pogonią za pieniędzmi i dobrami materialnymi, lecz drogą do harmonii, poczucia szczęścia i spełnienia, robienia w życiu tego, co się kocha, bycia sobą i życia w zgodzie z własnymi wartościami w społeczności ludzi na całym świecie. To droga do szczęścia jednostki, pokoju na świecie, bycia obywatelem całego świata.

Metoda Montessori bazuje na uniwersalnych wartościach, ekologii życia, które można interpretować jako radość z tego, co jest w życiu najważniejsze, cieszenie się z tego, co już mam.

Dołącz do 1000 rodzin zakochanych w metodzie Montessori

Otrzymasz bezpłatny dostęp do opracowanych przez nas pomocy rozwojowych. Dwa razy w miesiącu prześlemy Ci porady i informacje dotyczące Rodziny Montessori

2017 - 2018 ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies