fbpx

Książki o autyzmie

21 stycznia 2019

Tu znajduje się żywa lista książek o autyzmie. Żywa, czyli będzie rozbudowywana o kolejne przeczytane przeze mnie pozycje.

 

  1. Niezwyczajni ludzie – Barry M. Prizant, Tom Fields-Meyer

Książka koncentruje się na dzieciach z autyzmem, ich potrzebach, wyzwaniach i życiu. W obrazowy sposób wyjaśnia funkcjonowanie konkretnych dzieci, strategiach, jakie podejmowali, aby zrozumieć to co się wokół nich dzieje i poradzić sobie w sytuacjach, kiedy tracili kontrolę nad rzeczywistością.

Książka pozwala zrozumieć autyzm oraz sposób odbierania i pojmowania przez dzieci świata. Daje możliwość poznania konkretnych wyzwań, przed jakimi stawali nauczyciele, dzieci i terapeuci oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Otwiera umysł na poszukiwanie rozwiązań i zmianę myślenia o autyzmie. Pomaga zrozumieć, jak funkcjonuje mózg dzieci, jak przyjmują świat, na którym przyszło im żyć. Jest to książka, która otwiera oczy, umysł i serce.

„Przewrotny jest fakt, że większość zachowań klasyfikowanych jako „zachowania autystyczne” w ogóle nie stanowi deficytów. To strategie, które dana osoba wykorzystuje, by osiągnąć większą równowagę emocjonalną.”

2017 - ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies