fbpx

Podsumowanie pierwszej edycji warsztatów dla rodziców Rodzina Montessori

14 maja 2018

Realizację dwudniowych warsztatów dla rodziców o metodzie Montessori uznajemy za część naszej misji, ale mimo to traktowaliśmy je eksperymentalnie, chcąc zbadać, czy wśród rodzin istnieje potrzeba kształcenia w tym kierunku. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zrealizować plan w stu procentach.

Zaskoczyło nas jak wiele rodzin chce poznać metodę Montessori i wcielać jej założenia w swoje codzienne życie. Wspieranie naturalnego rozwoju dzieci i budowanie silnych relacji rodzinnych staje się ważnym elementem życia Polaków. Pierwsza edycja naszych warsztatów odbyła się na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Warsztaty dla rodziców w Warszawie

Były to pierwsze planowane warsztaty, które okazały się największą lekcją dla prowadzącej je Beaty Wintoch. Debiut autorskiego programu pozwolił na zebranie pierwszych opinii i skonfrontowanie go z potrzebami uczestników. To z kolei pozwoliło na pierwsze wnioski i wprowadzenie drobnych korekt sprawiających, że kolejne zajęcia stały się jeszcze pełniejsze.

W ankietach ewaluacyjnych uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na rodzinną atmosferę i możliwość doświadczenia metody Montessori na własnej skórze. Cieszyły nas także opinie świadczące o tym, że nasze warsztaty stanowią kompendium najważniejszych informacji o metodzie Montessori.

Warsztaty dla rodziców w Gdańsku

Kolejne spotkanie odbyło się w Gdańsku, gdzie wśród uczestników znaleźli się rodzice, ale także nauczyciele i pasjonaci metody Montessori. Tu po raz pierwszy w warsztatach rodzicom towarzyszyło roczne dziecko.

Uczestnicy zwracali uwagę na dużą ilość wiedzy praktycznej, która została przedstawiona w przystępny i ciekawy sposób.

Warsztaty dla rodziców we Wrocławiu

Wrocław zaskoczył nas bardzo liczną i różnorodną grupą, którą charakteryzował niezwykły głód wiedzy na temat metody Montessori. Warsztaty były bardzo dynamiczne, pełne dyskusji, zaangażowania, tysiąca pytań. Po warsztatach powstała grupa na Facebooku, której celem jest dzielenie się pomocami rozwojowymi, spotykanie się, bycie w kontakcie. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy ziarenko do integracji społeczności montessoriańskich rodziców w pięknym Wrocławiu.

Rodzice zwrócili uwagę na profesjonalizm prowadzącej i świetnie przygotowane materiały. Dla wielu ważnym aspektem była możliwość pracy z pomocami rozwojowymi.

Warsztaty dla rodziców w Krakowie

To były ostatnie zrealizowane przez nas warsztaty w ramach pierwszej edycji. Przeprowadzone w bardzo spokojnej, rodzinnej i merytorycznej atmosferze, dzięki czemu miały swój indywidualny charakter.

Najlepszą rekomendacją naszych działań jest to, gdy poprzez to co robimy, jesteśmy w stanie zainspirować kogoś do konkretnego działania. Tak było w Krakowie, gdzie jedna z uczestniczek już po pierwszym dniu rozpoczęła tworzenie własnych pomocy rozwojowych z życia codziennego, dostrzegając ich wartość i przewagę nad tradycyjnymi zabawkami.

Dziękujemy za wszystkie opinie świadczące o tym, że naszewarsztaty są odpowiedzią na potrzebę doświadczenia metody Montessori na własnej skórze przez rodziców.

Czas na wnioski i kolejną edycję

Aktualnie pracujemy nad programem drugiej edycji warsztatów Rodzina Montessori. Naszym punktem wyjścia jest użycie metody Montessori do jej poznania, czyli mocne zakorzenienie programu w jej praktycznej formie. Naszym celem jest stworzenie atrakcyjnych, interaktywnych warsztatów, które umożliwią rodzicom poznanie metody wszystkimi zmysłami.

Druga edycja rozpocznie się we wrześniu i potrwa do listopada. Warsztaty dla rodziców ponownie odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, ale oprócz tego odwiedzimy także Łódź, Lublin i Poznań. Zapisy ruszą w połowie czerwca.

2017 - ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies