fbpx

Warsztaty „Rodzina Montessori” po raz drugi w Krakowie

21 grudnia 2018

Byłam bardzo ciekawa tych warsztatów, ponieważ po raz pierwszy przeprowadziliśmy projekcję filmu francuskiego reżysera „Pozwólmy nauczać dzieciom”. Nie wiedziałam, jak zareagują rodzice na ten element programu. To było dla mnie pozytywne zaskoczenie!

Wiem, że warto, wiele wyjaśnia i pokazuje to, co trudno wytłumaczyć. Dwudniowe warsztaty Montessori w Krakowie były pełne dyskusji i pracy z pomocami rozwojowymi. Poznałam tam ludzi z pasją i ciekawością wobec dzieci, nauczycieli pięknie ze sobą współpracujących na rzecz dzieci. Urzekło mnie szukanie takich rozwiązań, które są dobre jednocześnie dla nich, jak i rodziców dzieci. Na przykład w sytuacji, kiedy dzieci przychodzą do przedszkola ze smutkiem, płaczem czy złym samopoczuciem, rodzice dostają później smska ze zdjęciem, które pokazuje „już jest ok”. Piękne i proste rozwiązanie.

Dziękuję za to, czego się przy Was nauczyłam i życzę podążania dalej drogą, która prowadzi do zrozumienia potrzeb dzieci.

„Poznanie metody Montessori przez rodziców i nauczycieli to pierwszy fantastyczny krok ku zmianie świata na lepszy i szczęśliwszy.”

„Świetna okazja, aby przybliżyć rodzicom metodę Montessori, aby świadomie wysłać dziecko do przedszkola tego typu. Doskonała okazja dla rodziców nie uczęszczających do przedszkoli Montessori.”

„Konkretne, merytoryczne, pozwalające zrozumieć metodę.”

„Wzbogaciły moją wiedzę, utwierdziły w przekonaniu, że nadal chcę iść tą drogą. Nauczyły wielu nowych ciekawych rzeczy.”

Krótka relacja video z warsztatów na moim Facebooku: Kliknij tutaj.

2017 - ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies