fbpx

Wewnętrzna siła dziecka

Obserwując dzieci nie możemy wyjść z podziwu, jak wiele mają pasji do jazdy na rowerze, jak wiele energii wkładają w podlanie wszystkich kwiatów, ile mają radości z zamiatania podłogi. Jak wiele mają nam do powiedzenia i jak bardzo chcą działać, robić, iść do przodu. Nie da się wobec tego przejść obojętnie, pragnienie rozwoju jest w nich tak bardzo silne.

Małego dziecka nie trzeba zmuszać do nauki chodzenia, robi to wtedy, kiedy jego ciało jest już na to gotowe, z pełnym zaangażowaniem, wytrwale, pomimo porażek i upadków.

Montessorianie pielęgnują w dziecku wewnętrzną motywację i pragnienie poznawania świata dzięki wolności, zaufaniu i swojej postawie wobec tworzącego się nowego życia. Wierzą w to, że rozwój jest w dziecku. Ufają naturalnemu rozwojowi, czasowi biologicznemu i indywidualnemu dziecka.

Dziecko wewnętrznie ma wszystko, żeby się rozwijać i te zdolności do nabywania nowych kompetencji pojawiają się w odpowiednim czasie. To co możesz zrobić to przygotować siebie i otoczenie, aby dziecko wspierać w jego rozwoju. Uwierz w wewnętrzną siłę dziecka i podążaj za nim.

Montessorianie pielęgnują w dziecku wewnętrzną motywację i pragnienie poznawania świata dzięki wolności, zaufaniu i swojej postawie wobec tworzącego się nowego życia.

Dołącz do 1000 rodzin zakochanych w metodzie Montessori

Otrzymasz bezpłatny dostęp do opracowanych przez nas pomocy rozwojowych. Dwa razy w miesiącu prześlemy Ci porady i informacje dotyczące Rodziny Montessori

2017 - 2018 ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies